top of page

Zakończenie projektu "Rozmawiasz-Pomagasz" z Ekwadorem

FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

ROZMAWIASZ – POMAGASZ” Z EKWADOREM - EDYCJA 2022/23


Grupa uczniów j. hiszpańskiego biorąca udział w projekcie ROZMAWIASZ – POMAGASZ uczestniczyła w ostatnim spotkaniu online z zaprzyjaźnioną szkołą średnią z Amazonii w Ekwadorze – „Juan Tanca Marengo”. Wramach projektu od końca października odbywały się spotkania online i wymiana filmików o życiu obu szkół, a nasi uczniowie dodatkowo zorganizowali dwa kiermasze, by zdobyć środki na potrzeby edukacyjne partnera z Ekwadoru (w październiku i grudniu).


W cyklu rozmów w języku hiszpańskim młodzież prezentowała geografię i kulturę swoich krajów - mówiono o historii, sporcie, muzyce i typowych potrawach. Na ostatnim polsko-ekwadorskim zebraniu uczniowie opowiadali o tym, co najbardziej lubią robić w czasie wolnym. Na koniec pojawił się też temat karnawału - „Karnawału z Kadyksu” w naszym liceum (17.02) i ekwadorskiego wariantu tego święta.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

KANGUR 2024

Dnia 21 marca (czwartek) 2024 roku o godzinie 9.00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki. W konkursie mogą uczestniczyć ws

List otwarty do Rodziców

Serdecznie zachęcamy Rodziców do zapoznania się z listem otwartym dotyczącym uczestnictwa naszej szkoły w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” oraz wpływie czytelnictwa n

bottom of page