top of page

OLIMPIADA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO – OLIMPUS czwartek, 21.03.2023

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I, II i III do spróbowania swoich sił w kolejnej, wiosennej sesji olimpiady przedmiotowej Olimpus z j. hiszpańskiego. Konkurs odbędzie się w formie pisemnego testu w dniu 21.03.23 r.


NAGRODY:

Laureaci na poziomie szkolnym - zdobywcy pierwszego miejsca w swojej kategorii klasowej, otrzymują ocenę 6 o wadze 3, laureaci miejsca drugiego dostają ocenę 5 o wadze 3 a zdobywcy miejsc trzecich ocenę 5 o wadze 2. Szkolni laureaci plasujący się w pierwszej piątce w swojej kategorii wiekowej w Polsce otrzymają dodatkowo: dyplomy, nagrodę książkową oraz ocenę 6 o wadze 3, a ci w grupie od szóstego do piętnastego miejsca zostaną nagrodzeni oceną 5 o tej samej wadze. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz plusy w kategorii aktywność. Sukcesy w konkursach ogólnopolskich uprawniają również do ubiegania się o ocenę celującą na koniec semestru oraz roku szkolnego.


FORMA:


Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.


WYMAGANIA:

Olimpiada z języka hiszpańskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Zakres wymaganego materiału dla poszczególnych klas można sprawdzić pod linkiem olimpus_materias1º2º3ºESO Archiwum testów z poprzednich edycji olimpiady przedmiotowej z języka hiszpańskiego można sprawdzić na stronie: https://www.olimpus.edu.pl/archiwum-testow.


PRZYGOTOWANIE DO KONKURSU:

Możliwość analizy materiału oraz wykonania testów z archiwum poprzednich edycji Olimpiady języka hiszpańskiego pojawi się od 4.03 w ramach spotkań Koła Iberyjskiej Przygody IberVentura lub umawianych indywidualnie konsultacji.


ZGŁOSZENIA:

Chęć uczestnictwa zgłaszamy u nauczycieli j. hiszpańskiego do 4.03. Koszt udziału w konkursie to 14.50 zł.OLIMPUS_MATERIAS 1º2º3º cursos de ESO (2)
.doc
Pobierz DOC • 68KB


Zapraszamy serdecznie i życzymy powodzenia!

¡Os invitamos cordialmente y deseamos mucha suerte!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komisja Rekrutacyjna

Godziny pracy komisji (dni robocze, sala nr 2 -parter): od 25 czerwca do 15 lipca (składanie świadectw, wyników egzaminu): 8:00 - 15:00 16_lipca, godz. 12:00 - publikacja list zakwalifikowanych do prz

Comments


bottom of page